24-25 მაისს ქალაქ ბუდვაში (მონტენეგრო) ჩატარდა MFC-ის ყოველწლიური რიგით 25-ე კონფერეცია. კონფერენციას ესწრებოდა 400-ზე მეტი პროფესიონალი მიკროსაფინანსო სექტორიდან, 37 ქვეყნიდან. საქართველოს მიკროსაფინანსო ასოციაცია და მისი წევრი ორგანიზაციების წარმომადგენლები საკმაოდ დიდი შემადგენლობით ესწრებოდნენ აღნიშნულ კონფერენციას. ეს იყო ამ წლის მიკროსაფინანსო სექტორის ყველაზე მასშტაბური ღონისძიება ევროპასა და ცენტრალურ აზიაში.
საქართველოს მიკროსფინანსო ასოციაცია უკვე წლებია MFC-ის წევრია, პარტნიორია და ყოველწლიური კონფერენციის აქტიური საინფორმაციო მხარდამჭერი.

On May 24-25, the 25th Annual Conference of the MFC was held in Budva, Montenegro. The conference was attended by more than 400 professionals from the microfinance sector from 37 countries. The Georgian Microfinance Association and representatives of its member organizations attended the conference in a significant number. This was the largest microfinance sector event of the year in Europe and Central Asia.
The Georgian Microfinance Association has been a member and partner of the MFC for many years and an active information supporter of its annual conference.