Monthly Archives: სექტემბერი 2014
16-17 ოქტომბერს ქ.თბილისში Uniglobal-ის ორგანიზებით ჩატარდა ცენტრალური აზიისა და კავკასიის მე-4 მიკროსაფინანსო ფორუმი. აღნიშნული ღონისძიება ფოკუსირებული იყო სექტორში ინვესტიციების მიმართულებით არსებულ შესაძლებლობებსა და გამოწვევებზე.  საქართველოს მიკროსაფინანსო ასოციაცია იყო ამ ღონისძიების მედია-პარტნიორი. http://uni-global.eu/en/event/2014-163
ცენტრალური აზიისა და კავკასიის მე-4 ყოველწლიური მიკროსაფინანსო ფორუმი2014-11-14T14:30:26+00:00
MFC-ის ყოველწლიურ მე-17 კონფერენციის ფარგლებში
საქართველოს მიკროსაფინანსო ასოციაციამ MFC-ის ყოველწლიურ მე-17 კონფერენციის ფარგლებში 28 მაისს გაუკეთა ორგანიზება მიკროსაფინანსო ინსტიტუტებისა და ინვესტორების შეხვედრას „მიკროსაფინანსო სექტორი საქართველოში - დღევანდელი მდგომარეობა და პროგნოზები”.
MFC-ის ყოველწლიურ მე-17 კონფერენციის ფარგლებში2014-11-14T14:23:08+00:00
მიკროსაფინანსო ორგანიზაციებმა ეთიკის კოდექსს მოაწერეს ხელი
2014 წლის 12 მარტს სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“ საქართველოს მიკროსაფინანსო ასოციაციამ და ფონდმა „კრისტალმა“ გამართეს ერთობლივი ღონისძიება, რომელიც ეძღვნებოდა , ერთის მხრივ, მიკროსაფინანსო ასოციაციის ეთიკის კოდექსის პრეზენტაციასა და ასოციაციის წევრი კომპანიების მიერ მის ხელმოწერას, ხოლო მეორეს მხრივ, ფონდი „კრისტალის“ მიერ მომხმარებელთა ფინანსური განათლების ინიციატივის წარმოდგენას. ღონისძიებაში მონაწილეობას მიიღეს სამთავრობო უწყებების, ბიზნესის, არასამთავრობო სექტორის, მასმედიისა და [...]
მიკროსაფინანსო ორგანიზაციებმა ეთიკის კოდექსს მოაწერეს ხელი2014-09-21T22:48:30+00:00
CENTRAL ASIAN FORUM
18-19 ოქტომბერს ყაზახეთში ქ.ალმა-ატაში Uniglobal-ის ორგანიზებით ჩატარდა „ANNUAL CENTRAL ASIAN MICROFINANCE FORUM“ (ცენტრალური აზიის ყოველწლიური მიკროსაფინანსო კონფერენცია“). კონფერენციას ესწრებოდნენ მიკროსაფინანსო სექტორში მომუშავე საერთაშორისო ორგანიზაციების, ინვესტორების, კომერციული ბანკების და მიკროსაფინანსო ორგანიზაციების წარმომადგენლები. განიხილებოდა სექტორისთვის ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორიც არის კომერციული ბანკების მზარდი ინტერესი მიკროდაფინანსების მიმართ, ვადაგადაცილებასთან დაკავშირებული პრობლემები და ა.შ. აღნიშნული კონფერენცია ტარდება ყოველწლიურად და საკმაოდ [...]
CENTRAL ASIAN FORUM2014-09-11T03:00:20+00:00
დაზარალებული ქალბატონებისთვის
1 ნოემბერს ქ. თბილისში სასტუმრო „ბეტსიში“ ჩატარდა მიკროსაფინანსო ორგანიზაციების მომსახურებაზე დევნილი და კონფლიქტის შედეგად დაზარალებული ქალბატონებისთვის ხელმისაწვდომობის კვლევის პრეზენტაცია. აღნიშნული კვლევა ჩატარდა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის (UN women) დაკვეთით, რომლის მიზანია გენდერული თანასწორობის და ქალთა შესაძლებლობების გაზრდა მთელს მსოფლიოში. კვლევა განხორციელდა „საქართველოს მიკროსაფინანსო ორგანიზაციების განვითარებისა და მხარდაჭერის ასოციაციის“ მონაწილეობით და ასოციაციის წევრი მიკროსაფინანსო ორგანიზაციების დახმარებით. პრეზენტაციას [...]
დაზარალებული ქალბატონებისთვის2014-09-11T02:59:16+00:00
ახალი ვებ საიტი
დიდი ცვლილებებია, ჩვენ გვაქვს სრულიად ახალი ვებსაიტი, განახლებული დიზაინით, ფუნქციებით, ოპტიმიზირებულია მობილური მოწყობილობებისთვის

Monthly Archives: September 2014
16th & 17th of October, 2014, Tbilisi This 4th edition of the Uniglobal's Central Asian & Caucasus Microfinance Forum was focused on the main opportunities and challenges for investments in the region, as well as, on the main issues in responsible finance. Discussions and presentations format allowed participants to share their experiences, ask questions to [...]
4th Annual Central Asia & Caucasus Microfinance Forum2014-11-14T14:30:26+00:00
Within the framework of the 17th Annual MFC Conference
Within the framework of the 17th Annual MFC Conference, the Georgian Microfinance Association organized a meeting (“Microfinance Sector in Georgia – Current Developments and Future Prospects”) of the microfinance institutions and investors on the 28th of May.
Within the framework of the 17th Annual MFC Conference2014-11-14T14:23:08+00:00
The microfinance organizations signed the Code of Ethics
12 March, 2014, the Georgian Microfinance Association and the Crystal Fund arranged a joint event at Radisson Blue Iveria Hotel dedicated to presentation of the Code of Ethics of the Microfinance Association and signing thereof by the member companies of the Association, on the one hand, and introducing the initiative of financial education of consumers [...]
The microfinance organizations signed the Code of Ethics2014-09-21T22:48:30+00:00
CENTRAL ASIAN FORUM
On October 18-19, the Uniglobal organized the „ANNUAL CENTRAL ASIAN MICROFINANCE FORUM“ in Alma-Ata, Kazakhstan. The Forum was attended by the representatives of the international organizations functioning in micro-financial sector, investors, also the representatives of commercial banks and microfinance organizations. The forum focused on the significant issues such as the rising interests of the commercial [...]
CENTRAL ASIAN FORUM2014-09-11T03:00:20+00:00
Study of Existing Barriers
On November 1st the hotel “Betsy” in Tbilisi hosted the presentation dedicated to the study of the existing barriers and opportunities for accessibility to Microfinance Institutions for excluded groups of internally displaced (IDP) and conflict affected women. The mentioned study was conducted under the aegis of the UN Women aiming at strengthening women capabilities and [...]