Microfinance Centre(MFC)-ის 27-ე კონფერენცია წელს გაიმართება თბილისში 27-29 მაისს.MFC ყოველწლიურად ატარებს გლობალურ კონფერენციას ევროპის და ცენტრალური აზიის სხვადასხვა ქვეყნებში.
საქართველოში MFC-ის კონფერენცია მეორედ ჩატარდება, პირველად კონფერენცია საქართველოს მიკროსაფინანსო ასოციაციის ინიციატივით ჩატარდა თბილისში 2012 წელს. წელსაც მიკროსაფინანსო ასოციაცია ეხმარება MFC-ის საორგანიზაციო საკითხებში.
ყოველწლიურად MFC-ის კონფერენციას ესწრება 400-ზე მეტი მიკროსაფინანსო სფეროს განვითარებით დაინტერესებული სპეციალისტი: სექტორის პრაქტიკოსები, უმაღლესი დონის ექსპერტები და დაინტერესებული ინვესტორები. ეს გლობალური ფორუმი იძლევა საშუალებას გაეცნო მიკროსაფინანსო სფეროს თანამედროვე ტენდენციებს, მოაწყო საქმიანი შეხვედრები კოლეგებთან და ინვესტორებთან.

The 27th Microfinance Center (MFC) Conference will be held in Tbilisi on May 27-29. The MFC annually organizes global conferences in different countries of Europe and Central Asia.
The MFC Conference will be held in Georgia for the second time, the first conference was held in Tbilisi in 2012 on the initiative of the Georgian Microfinance Association. This year the Microfinance Association is also assisting in organizational issues of the MFC.
Each year, the MFC Conference is attended by over 400 professionals interested in the development of the microfinance sector: sector practitioners, top-level experts and interested investors. This global forum provides an opportunity to learn about current trends in the microfinance sector and organize business meetings with colleagues and investors